Tiny House Satın Almadan Önce Üreticiye Sorulacak 10 Kritik Soru

Minik evlerinizde konaklamak için hayalinizde ki Tiny House modelini satın almadan önce üretici firmalarla ilgili bir ön araştırma yapabilirsiniz. Güvenilir ve kaliteli bir şekilde hizmetini sürdüren bir firmayla anlaşmak önemlidir.  Yako House satın almadan önce üreticiye sorulacak 10 kritik soru:

1.Küçük Evi Araziye Konumlandırmanın Yasal Engelleri Var Mıdır?

Tiny House satın almadan önce bir arazi kiralayabilir veya satın alabilirsiniz. Ancak her iki durumda da yasal engellerin mevcut olup olmadığı göz önünde bulundurulmalıdır. Üretici firma resmi kurumlarla imar planı, karayollarını standartlarına uygunluğu ve vergiden muaf olma hususlarını görüşür.

2.Küçük Evlerin Aşırı Hava Koşullarına Karşı Güvenli Ve Sağlam Olması Mümkün Müdür? Bu Konuda Nasıl Önem Alıyorsunuz?

Yako House her mevsim şartlarında kullanılabilecek şekilde üretilir. Özellikle mevsim geçişlerine karşı güvenli ve sağlamdır. Bunun için Thermowood adı verilen özel ahşap malzemesi tercih edilir.

3. Foseptik Ve Alt Yapı Hususunu Nasıl Halledebilirim?

Tiny House’un  dizaynı içerisinde pis su ve hidroforlu temiz su depoları yer alır.

4.Küçük Ev Enerji İhtiyacı Nasıl Karşılanmaktadır?

Minik ev de yer alan güneş panelleri elektrik ihtiyacınızı karşılar. Tiny House’un çatısına güneş paneli sistemi kurulur. Böylece yenilenebilir enerji kaynağını kullanarak çevre dostu bir yaşama adın atabilirsiniz.

5.Kullanılan Malzemelerin Özelliği Nedir?

Tiny House dış cephesi Thermowood malzemesinden yapılır. Thermowwod ısıya ve neme karşı dayanıklıdır. Ayrıca iç dizaynında tercih edilen elektronik cihazlar verimli enerji tüketimine yöneliktir. Pencereler de alüminyum profilden ısıcamlı tercih edilir.

6.Yapının Garanti Süresi Kaç Yıldır?

Üretici firma tarafından verilen Tiny House garanti süresi 2 yıldır.

7. Minik Evi Satın Aldıktan Sonra Bakımlarını Nasıl Yapabilirim?

Yako House iç ve dış cepheler, akü sistemi, klima, su ve elektrik tesisatı dahil olmak üzere tüm imalatlarda herhangi bir sorun olduğunda üretici firmayla anlaşmalı iş programı dahilince halledilir.

8.Küçük Evin Taşınabilir Durumu Var Mıdır? Yasal Sınırlar İçerisinde Midir?

Minik ev sabit veya çekme karavan olmak üzere iki farklı modelde tercih edebilirsiniz. Çekme karavan modelini tercih ederseniz istediğiniz zaman yer değişikliği yapabilirsiniz. Zeytinlikler, imarlı veya imarsız arsalar ve 2b araziler için yasal sınırlama gerekli değildir. Sabit küçük evinizi taşımak içinse üretici firmanın nakliye hizmetinden yararlanabilirsiniz.

9.Küçük Evin Mimarisini İhtiyacımıza Göre Revize Edebiliyor Muyuz?

Sizlerin yaratıcı ve özgün fikirleri dikkate alınarak minik ev revize edilebilir. İhtiyacınız ve talepleriniz doğrultusunda hayalinizde ki minik evi gerçekleştiririz.

10.Küçük Evin Üretim Tesisi Ve Yeri Neresidir?

Üretim tesisi İstanbul’dadır. Türkiye’nin pek çok yerinden bize ulaşabilir ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.