Tiny House-Bungalov Karşılaştırılmasında Tiny House Avantajları

Yenilikçi ve minimalist bir yaşam tarzı sunan Tiny House özellikle son yıllarda hızla yaygınlaşmaya başlamıştır. Başlangıçta bugolavlarla karıştırılan minik ev aslında pek çok avantajı içerisinde barındırır. Yako House bungalov karşılaştırılmasında Tiny House avantajları :

Mobilize Olması

Minik ev tarzının en önemli avantajı mobilize olmasıdır. Seyahat özgürlüğünüzün tadını çıkartmanızı sağlar. İstediğiniz zaman rotanızı değiştirerek doğanın bilinmeyen sırlarını keşfedebilirsiniz. Bungalovlar için bu durum geçerli değildir. Sabit konaklama imkanına sahip olduğu için seyahat özgürlüğünüzü kısıtlar.

İçerisinde Tuvalet/Duş Bulundurması

Yako House içerisinde ihtiyacınız olan tüm konfor unsurlarını barındırır. Tuvalet/duş da dahil olmak üzere kendi evinizdeymiş gibi keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Kendi Mutfakları Olması

Bungolavlar genellikle konaklama imkanı sağlar. Ancak yemek, kişisel temizlik vb. ihtiyaçlar için aradığınız konforu bulamayabilirsiniz. Minik ev içerisinde yaratıcı ve verimli kullanım alanıyla sizi hayran bırakabilecek mutfakları barındırır. Böylece doğanın tadını çıkartarak kendinize vakit ayırabilirsiniz.

Kaliteli Ahşap Malzeme Kullanılması

Thermowood adı verilen ahşap malzemesinden yapılan Tiny House’lar kaliteli ve sağlam duruşlarıyla dikkat çekerler. Yalıtım konusunda herhangi bir endişe duymaksızın her mevsim için uygun olacak şekilde üretilirler.

Kendilerine Ait Özel Bahçe Alanlarının Olması

Tiny House’ların kurulumu sizin tercih edeceğiniz arazi üzerinde gerçekleştirilir.  Kendinize ait özel bir bahçe alanına sahip olursunuz. Ancak bungolavlar genellikle geniş bir arazi üzerinde birden fazla sıralı bir şekilde inşa edilirler. Bu hususta Yako House kendi özel alanınızı oluşturma fırsatını verir.

Daha Konforlu Olması

Tiny House tüm konfor unsurlarını doğayla iç içe bir ortamda size sunar. Adeta evinizde ki konforu doğayla bütünleştirir. Bungolavlar için bu durum söz konusu değildir. Konaklama ihtiyacının dışında mutfak, tuvalet/duş gibi kişisel ihtiyaçlar için alan kısıtlaması mevcuttur.

Görünümünün Daha Şık Olması

Yaratıcı ve özgün tasarımıyla Tiny House’lar çoğu zaman dikkat çekerler. Şık görüntüsüyle doğayla bütünleşirler. Ayrıca talebiniz doğrultusunda dizaynıyla ilgili görüşleriniz dikkat alınarak yaratıcılığını ortaya koyabilirsiniz. Ancak bungolavlar için bu durum söz konusu değildir. Genellikle standart kalıplar tercih edilir.