Tiny House Almadan Önce Konaklayan Kişilerin 6 Çarpıcı Yorumu

Tiny House pek çok kişin yaşam tarzını değiştirerek hayat felsefesinin değişmesini sağlar. Yako House almadan önce konaklayan kişilerin 6 çarpıcı yorumu:

1) Tiny House’un başlangıçta alışmış olduğumuz yaşam tarzından oldukça uzak olduğunu düşünüyordum. Ancak sonrasında endişelerimizin yerini mutluluk ve huzur aldı. Minik ev ile ilgili yaşayabilmeye dair tereddütlerimizi,  Tiny House’un karşıladığı temel gereksinimlerin hayatımızda yeterli olacağının farkına vardığımız anda bıraktık.

2) Günlük yaşantımızın getirmiş olduğu monotonluktan kurtulmak için Tiny House’u keşfetmek istedik. Doğayla baş başa vakit geçirme fikri her zaman bize cazip gelmişti. Doğa içerisinde yaşamanın ve bu yaşamın vermiş olduğu özgürlük hissine dair hazzı keşfetmemizi sağladığı için Yako House ailesine teşekkür ederiz.

3) Modern dünyanın bize sunmuş olduğu materyalizm beraberinde pek çok dikkat dağınıklığını getirdi. Ancak minik ev yaşam tarzıyla birlikte aslında kendi hayat felsefemizi oluşturma kabiliyetinde olduğumuzun farkına vardık. Minimal felsefe ve bununla birlikte materyalizminden uzaklaşma hayatımıza dair odaklanmamız gereken ana konulara yoğunlaşmamızı sağladı.

4) Nüfus yoğunlaşmasıyla birlikte oluşan kentleşme ailemizin doğadan uzak bir yaşantı sürmesine neden oldu. Çocuklarımız doğanın iyileştirici özelliğinden mahrum kaldı. Ancak Tiny House’la birlikte çocuklarımız toprağa basmanın, çamurla oynamanın, hayvanları sevmenin ve beslemesinin doğal yanına şahit olma fırsatını yakaladı.  Ebeveyn olarak özellikle onların doğayla vakit geçirme imkanları olduğu için çok sevindik.

5) Minik ev ile birlikte minimalist yaşam tarzına alışmaya başladık. Böylece temel gereksinimlerimize fazla vakit harcadığımızı anladık. Ev işleriyle daha az ilgilenmemizden kaynaklı artan zamanı kendimize ayırabileceğimizi fark ettik. Sevdiklerimizle ve doğayla vakit geçirmek bize inanılmaz bir motivasyon oldu. Tahminimizden daha hızlı bir şekilde Yako House yaşam tarzına alışabileceğimizi fark ettik.

6) İhtiyacımız olan tek şeyin sevgi ve huzur olduğunu Tiny House’la tekrardan keşfettik. Materyalist bakış açısının yerine manevi değerlerimizin daha değerli olduğunu bir kez daha anladık. Aslında gereksinim duyduğumuz şeylerin temel ihtiyaçlarımız olmadığı fikrini benimsedik.  Ailecek daha küçük ihtiyaçlarla daha fazla mutluluk duyduğumuzun farkına vardık.