Küçük Ev Almadan Önce Bilmeniz Gereken 5 Kritik Nokta

Tiny House sizlere marjinal ve minimalist bir yaşam tarzı sunar.  Akıllı ve yaratıcı evler olarak bilinirler. Seyahat özgürlüğünüzün tadını çıkartırken konfor unsurlarından asla ödün vermeniz gerekmez. Minik ev almadan önce bilmeniz gereken 5 kritik nokta şunlardır:

1.İstediğiniz Ev Tipine Ve Özelliklerine Karar Verin

Tiny House’lar sizin ihtiyacınıza yönelik özelliklerde dizayn edilir. 10-50 m2 arasında değişen mikro evler tekerlekli veya sabit olmak üzere değişkenlik gösterir. İstediğiniz zaman seyahat etmek isterseniz tekerlekli Yako House tercih edebilirsiniz. Tercih ettiğiniz konfor unsurlarıyla dizayn edilerek zevkinize uygun bir şekilde döşenir.

2.Üretici Firmanın Niteliğini Araştırın

Tiny House kalitesinde üretici firma önemli bir yer taşır. Hizmetini güvenilir ve profesyonel bir şekilde sunan firmayla anlaşılması gerekir. Bu hususta daha önce firma hizmetinden yararlanmış Tiny House sahipleriyle görüşmeler yapılabilir. Sürdürülebilir yaşam tarzını benimserken konfor unsurlarından da yararlanmak adına üretici firma niteliği önemlidir.

3. Bahçe Veya Arsa Sahip Olun

Sabit nitelikli Tiny House’lar da yaşamak isteyenler için arsa veya bahçe sahibi olmak akıllıca bir seçimdir. Böylece ikamet izni olmadan düşük maliyete Tiny House sahibi olabilirsiniz. Gündelik yaşamın telaşından uzaklaşarak kısa bir soluk almak için doğayla iç içe bir ortamda arazi satın alabilirsiniz.

4. Küçük Evin Yapısında Kullanılacak Malzemelerin Sizin Konumlandıracağınız Araziye Uygunluğundan Emin Olun

Tiny House’lar çevre dostu akıllı evlerdir. İçerisinde yüksek teknolojik imkanlara sahip konfor unsurları bulunur. Elektrik ve su şebekesinden uzak kırsal alanlar için Yako House avantajlı çözümler üretir. Güneş pilleri, kompost tuvalet ve verimli enerji tüketimine sahip elektronik cihazlar Tiny House da yer alır.  Ancak minik ev için  kullanılacak malzemelerin araziye uygunluğu öncesinde araştırılmalıdır.

5.En Önemlisi Küçük Bir Evde Yaşama Mental Anlamda Kendinizi Hazır Hissedin

Minik ev,  yenilikçi ve minimal bir bakış açısına sahiptir. Ancak  şehir yaşantısına alıştığınız için öncelikle mikro evlerde yaşama fikrini benimsemelisiniz. Mental anlamda kendinizi hazırlayarak gerçekten ne isteğinize karar vermelisiniz. Doğanın pozitif enerjisini hissederek ruhsal motivasyonu yakalamak isteyenler için Yako House ideal bir seçimdir.