Küçük Bir Ev Almadan Önce Dikkate Alınması Gereken 5 Faktör

Sürdürülebilir ve çevre dostu Tiny House’lar sizi minimal yaşam tarzına teşvik eder. Kendinizle daha fazla vakit geçirmeniz için imkan yaratır. Küçük evinizle vakit geçirmeye başlamadan önce kendinizi hazırlamalısınız. Yako House satın almadan önce dikkat edilmesi gereken bazı faktörler vardır:

Bütçenizi Oluşturun

Farklı ve boyut tasarımlarda olmak üzere pek çok Tiny House modeli vardır. Ayrıca talebiniz doğrultusunda elektrik ihtiyacınızı düşük maliyetli karşılamak için güneş paneli ekleme sistemleri mevcuttur. Öncelikle hayalinizdeki minik evi tasarlamanızı tavsiye ederiz. İç dizaynıyla ilgili özel talepleriniz varsa not alabilirsiniz.  Sonra bütçenizi oluşturarak minik eviniz için ideal bir seçim yapabilirsiniz.

Bir Arazi Satın Alın Veya Kiralayın

Sabit Yako House modelinden satın almayı düşünüyorsanız bir arazi satın almalı veya kiralamalısınız. Sizin için şehir yaşantısından uzak doğa manzaralı bir arsa mükemmel bir seçim olabilir. Eğer seyahat özgürlüğünüzün tadını çıkartmak istiyorsanız kiralayabilirsiniz. Böylece doğanın keşfedilmemiş farklı yerlerinde keyifli vakit geçirebilirsiniz.  Özellikle görmek istediğiniz yerleriniz bir listesini çıkartabilirsiniz. Listeye uygun bir rota belirlemek sizin için harika bir tatil olabilir.

Minimal Yaşam Felsefesine Kendinizi Hazır Hissedin

Minimal yaşam felsefesi hepimiz için yenilikçi bir bakış açısıdır. Kendinizi hazır hissetmek daha kolay adapte olmanızı sağlar. Özellikle şehir yaşamının stresinden ve gürültüsünden uzak kalma fikri sizi motive edebilir. Temel gereksinimlerin minimal düzeylerde de karşılanabileceğini düşünebilirsiniz. Tiny House’da konaklayan kişilerin yorumlarını takip etmek kendinizi hazır hissetmenizde yardımcı olabilir.

Doğada Yaşamaya Kendinizi Hazırlayın

Minik ev doğada yaşama fikri üzerine kuruludur. Bu fikre kendinizi hazırlamalısınız. Doğanın pozitif enerjisini hissederek ruhsal motivasyon kaynağınızı bulabileceğinize inanmalısınız. Şehir yaşamında edindiğiniz alışkanlıklarınızı bırakarak minimal hayat tarzına yakınlaşabilirsiniz. Doğa yaşantısının size iyi geleceğini unutmamalısınız.

Fazla Eşyalarınızdan Kurtulun

Yako House verimli kullanım alanlarını oluşturmak amacıyla tasarlanır. 15-50 m2 arasında inşa edilirler. Fazla eşyalarınızdan kurtulmanız için bir fırsattır. Aslında temel ihtiyaçlarınız için gereğinden fazla eşyaya sahip olduğunu anlarsınız. Bu hususta materyalizm bakış açısından uzaklaşarak minimal yaşam felsefesini benimsemeye başlayabilirsiniz.